Посольство України в Малайзії

, Київ 13:53

Науково-технічне співробітництво між Україною та Малайзією

У сфері науково-технічного співробітництва малайзійська сторона має певний інтерес до розвитку співпраці з Україною в галузі аерокосмічних технологій, медицини, біо- та ядерних технологій, аграрних наук.

В цьому контексті, найбільший прогрес був досягнутий в аерокосмічній сфері. Так, у вересні 2000р. за допомогою українського ракетоносія “Дніпро-1” (за малайзійською класифікацією – Dnepr–LV) перший малайзійський супутник “Тіунгсат – 1” був успішно виведений на орбіту. Ця подія стала, по суті, основою  подальшого розширення співробітництва в космічній галузі.

На сьогодні, одним з найбільш масштабних проектів співпраці між обома країнами у сфері високих технологій можна вважати виведення на орбіту другого малайзійського супутника «Меасат-1р» за допомогою українського ракетоносія «Зеніт-3слБ» (2009р.)

Протягом початку 2014 року, відбулося подальше пожвавлення контактів між Національним космічним агентством Малайзії (ANGKASA) та ДП «КБ «Південне» і Державним космічним агентством України з метою розширення співробітництва між двома країнами в аерокосмічній сфері. Розглядається питання щодо відвідання ДП «КБ «Південне» малайзійськими спеціалістами, зокрема компанії «MEASAT Satellite Systems». У цьому зв'язку опрацьовується можливість налагодження прямих контактів з керівництвом компанії  «MEASAT Satellite Systems».

Важливим напрямком науково-технічного співробітництва є також налагодження співпраці в галузі літакобудування. Зокрема з метою розширення співробітництва між Україною та Малайзією в цій сфері, в тому числі, щодо виробництва композитних матеріалів та комплектуючих з них, триває процес встановлення контактів між ДП «Антонов» та Малайзійським інститутом технології композитних матеріалів (CTRM) і компанією «AIROD». Продовжується також виконання програми співробітництва між ПАТ «Мотор Січ» та компанією «AIROD».

Здійснюється також налагодження контактів з зацікавленими компаніями та відомствами Малайзії щодо використання транспортних можливостей ДП «Антонов».