Посольство України в Малайзії

, Київ 11:56

Двосторонні відносини між Україною та Тимор-Лешті

Дипломатичні відносини встановлено  27 вересня 2003 року.

На цей час посольства двох країн не засновані. З 2005 року Тимор-Лешті відноситься до зони відповідальності Посольства України в Малайзії.

Як непостійний член Ради Безпеки ООН у 2000-2001 рр. Україна зробила значний внесок у підтримання руху до незалежності Тимор-Лешті та встановлення миру в цій країні і започаткування в ній присутності ООН. До кінця 2012 року у складі Інтегрованій місії ООН в Тимор-Лешті (ІМООНТ) перебували 12 співробітників МВД України. Наявність українського персоналу у складі ІМООНТ стало значним позитивним фактором розвитку двосторонніх відносин між двома державами.

Першим Послом України в Тимор-Лешті (за сумісництвом) став Олександр Дмитрович Шевченко, який з 17 травня 2005 року по 18 липня 2009 року представляв інтереси України у цій країні.

1 вересня 2011 року Посла України в Малайзії І.В.Гуменного було призначено Послом України у Тимор-Лешті за сумісництвом. 14 грудня І.В.Гуменний вручив вірчі грамоти колишньому Президенту Тимор-Лешті Жозе Рамуш Орті.

Кожного року Посол України відвідує Тимор-Лешті з робочим візитом. 10 – 13 грудня 2013 року відбулась остання поїздка І.В.Гуменного до молодої країни. Під час перебування в Тимор-Лешті І.В.Гуменний провів двосторонні зустрічі з Віце-прем’єр-міністром з соціальних питань Тимор-Лешті, Керівником Офісу Президента Тимор-Лешті,  Міністром з питань природних ресурсів та нафтогазового сектору, Віце - міністром освіти Тимор-Лешті, Державним секретарем з питань оборони Тимор-Лешті, Державним секретарем Міністерства закордонних справ Тимор-Лешті, Заступником міністра торгівлі та промислового розвитку Тимор-Лешті, Президентом торгово-промислової палати Тимор-Лешті та Командуючим Національної поліції Тимор-Лешті.

У 2013 році торгівельних операцій між Тимором та Україною зафіксовано не було. Двостороннє інвестиційне співробітництво між двома країнами також відсутнє.

Певні перспективи має розвиток двостороннього гуманітарного співробітництва у галузі освіти. Посольство активно опрацьовує можливість направлення тиморських студентів до ВНЗ України.

Незважаючи на те, що Тимор-Лешті наразі є одним з найбільших одержувачів міжнародної донорської допомоги, значні поклади енергоресурсів дають підстави прогнозувати, що у найближчій декаді економіка країни переживатиме період інтенсивного розвитку. У цьому зв’язку двосторонні відносини між Україною та Тимор-Лешті у науково-технічній, енергетичній, військово-технічній та освітній галузі мають певні перспективи.

Крім того, налагодження активних та взаємовигідних двосторонніх відносин з Тимором є невід‘ємною складовою реалізації зовнішньополітичного курсу нашої держави у регіоні Південно-Східної Азії.

На цей час між Україною та Тимор-Лешті укладено один міжнародний договір.

Українська діаспора в Тимор-Лешті відсутня.