• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
Ринок державних закупівель в Республіці Філіппіни
Опубліковано 13 серпня 2020 року о 15:09

Процес державних закупівель на Філіппінах регулюється Законом Республіки RA 9184 Про реформування державних закупівель від 2003 року (RA 9184, the Government Procurement Reform Act), який об'єднує всі правила та процедури закупівель.

Відповідно до законодавства, державні закупівлі включають усі "придбання товарів, консалтингових послуг та укладання договорів на інфраструктурні проекти будь-яким підрозділом, департаментом, офісом, агентством уряду", включаючи закупівлі в рамках проектів, які повністю або частково фінансуються за рахунок іноземних кредитів або грантів відповідно до міжнародного договору або виконавчої угоди, якщо прямо не вказані інші процедури та інструкції щодо закупівлі, або якщо іноземний кредит або грант класифікуються як «офіційна допомога розвитку» (Official Development Assistance, ODA) відповідно до Закону Республіки RA 8182 або Закону про офіційну допомогу розвитку (RA 8182 or the Official Development Assistance Act).

Закон передбачає, що більшість державних закупівель здійснюються за процедурою конкурентних торгів (Competitive Bidding), за винятком випадків, коли дозволені альтернативні методи закупівель: торги з обмеженою кількістю джерел (Limited Source Bidding), пряме укладання договору (Direct Contracting), повторне замовлення (Repeat Order), покупка (Shopping) та узгоджена закупівля (Negotiated Procurement), які підлягають попередньому затвердженню керівником органу, що здійснює закупівлю (Head of the Procuring Entity, HOPE), і повинні бути обґрунтовані умовами, передбаченими Законом.

З метою забезпечення прозорості та підзвітності процесу державних закупівель на Філіппінах, відповідно до Закону RA 9184 було створено:

1. PhilGEPS - Електронний портал, який є головним джерелом інформації про державні закупівлі

2. Раду з питань державних закупівель (Government Procurement Policy Board, GPPB.

Окрім PhilGEPS та GPPB, різні урядові установи Філіппін також публікують інформацію про закупівлі відповідно до циркуляру національного бюджету № 542 (National Budget Circular No. 542), відомий як «циркуляр щодо печатки прозорості» (Transparency Seal Circular). Згідно документу, державні установи повинні забезпечити на своїх веб-сайтах доступ до наступної інформації: щорічних звітів, затвердженого бюджету, основних програм/проектів, їх бенефіціарів, стану виконання та оцінки, річних планів із закупівель, укладених контрактів та даних щодо підрядників/постачальників/консультантів.

PhilGEPS (Philippine Government Electronic Procurement System) – Філіппінська система електронних державних закупівель, єдиний централізований електронний портал країни з інформацією про державні закупівлі. Урядові установи, а також постачальники, підрядники, виробники, дистриб'ютори та консультанти мають можливість зареєструватись та використовувати систему при проведенні закупівель товарів, будівельних робіт та консультаційних послуг.

На веб-сайті уряд публікує інформацію про необхідні товари, консультаційні послуги та проекти з цивільних робіт, яка доступна постачальникам, приватним підрядникам та компаніям. Він містить: Електронну дошку оголошень, де розміщуються всі можливості закупівель, результати торгів та відповідна інформація; Реєстр виробників, постачальників, дистриб'юторів, підрядників та консультантів; та Електронний каталог товарів, матеріалів та обладнання. У системі також передбачені: віртуальний магазин, електронна платіжна система та можливість подання заявок онлайн. Системою керує служба закупівель Департаменту бюджету та управління (Procurement Service of the Department of Budget and Management).

GPPB – це незалежний міжвідомчий орган із представництвом приватного сектору, який формує політику, та здійснює нагляд за впровадженням реформи закупівель у країні. До завдань GPPB відносяться: підготовка загального посібника із закупівель та типових форм торгів; створення програми навчання для державних службовців у сфері закупівель; та проведення тренінгів для закупівельних організацій.

Він також зберігає та відображає дані щодо державних закупівель, які надають замовники та регулюючі органи (інформація про річні плани закупівель, звіти про моніторинг закупівель, «чорний список» постачальників, резюме оцінювання ефективності будівельників, попередньо вибрані постачальники та консультанти, список спостерігачів та статус розгляду скарг).


Усі іноземні компанії для участі у державних закупівлях на Філіппінах повинні мати місцевого партнера. Ця вимога передбачена у Переглянутих правилах імплементації та положень Закону RA 9184 від 2016 року (Revised Implementing Rules and Regulations of Republic Act No. 9184) – Розділ 23.4 Критерії придатності для закупівлі товарів та інфраструктурних проектів, Розділ 24.3 Критерії придатності для придбання консалтингових послуг та Додаток 9 Керівні принципи щодо визначення іноземних постачальників, підрядників та консультантів для участі у державних закупівлях.

З 26 червня 2019 року Філіппіни мають статус спостерігача у Комітеті з питань державних закупівель Світової організації торгівлі.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux