• A-
    A+
  • Людям із порушенням зору
  • Українською
  • English
Часті запитання
Опубліковано 05 листопада 2014 року о 12:12

Які умови в'їзду в Малайзію/Республіку Філіппіни для громадян України?


Оновлена інформація щодо в'їзду в Малайзію/Республіку Філіппіни наявна на інтерактивній мапі Міністерства закордонних справ України за посиланням: https://tripadvisor.mfa.gov.ua/

Як продовжити легальне перебування в Малйзії?

 

При в’їзді в Малайзію з туристичною або приватною метою без попереднього оформлення візи, громадяни України можуть залишатися в країні терміном до 30 днів. У виключних випадках законодавство дозволяє продовжувати легальне перебування в Малайзії шляхом отримання спеціального дозволу (Special Pass) ще на 30 днів.

Для цього громадянам України необхідно звернутися в Департаменті імміграції м. Путраджая з листом від Посольства за адресою: Level 1-7 (Podium) Block 2G4, Precint 2, Federal Government Administration Centre, 62550, Putrajaya . Громадянам України не потрібний попередній запис онлайн для візиту в офіс Департаменту імміграції м. Путраджая.

З метою отримання листа-підтримки необхідно на пошту consul_my@mfa.gov.ua надіслати скановані копії:
заяви

– першої сторінки паспорта + сторінки зі штампом про в‘їзд в Малайзію
– підтвердження адреси проживання в Малайзії (копія підтвердження бронювання житла або копія паспорта гарантора + копія договору оренди або рахунку за комунальні послуги у випадку якщо ви проживаєте в родичів або друзів) Зазначені документи необхідно пред’являти також в офісі Департаменту імміграції.

Посольство оформлює листи громадянам централізовано раз на тиждень. Документ надсилається в електронному вигляді. Якщо необхідне термінове продовження перебування, лист оформлюється індивідуально.

 

ДЕПАРТАМЕНТ ІММІГРАЦІЇ ПРОДОВЖУЄ ВІЗИ НА 30 ДНІВ З ДАТИ ЗВЕРНЕННЯ! ВАРТІСТЬ ПРОДОВЖЕННЯ-100 малайзійських рінггіт. Остаточне рішення щодо продовження візи приймається ДЕПАРТАМЕНТОМ ІММІГРАЦІЇ МАЛАЙЗІЇ.

 

Що потрібно для виїзду за кордон з дітьми?

Відповідно до п.4 Правил перетинання державного кордону громадянами України, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 27.01.95 № 57 (у редакції постанови КМУ від 25.08.2010р. № 724), виїзд з України громадян, які не досягли 16-річного віку, в супроводі одного з батьків або інших осіб, уповноважених одним з батьків за нотаріально посвідченою згодою, здійснюється:

1) за нотаріально посвідченою згодою другого з батьків із зазначенням у ній держави прямування та відповідного часового проміжку перебування у цій державі, якщо другий з батьків відсутній у пункті пропуску;

2) без нотаріально посвідченої згоди другого з батьків:

- якщо другий з батьків є іноземцем або особою без громадянства, що підтверджується записом про батька у свідоцтві про народження дитини, та який (яка) відсутній у пункті пропуску; при цьому іноземні документи мають бути легалізовані та містить засвідчений переклад українською мовою;

- якщо у паспорті громадянина України для виїзду за кордон, з яким перетинає державний кордон громадянин, який не досяг 16-річного віку, або проїзному документі дитини є запис про вибуття на постійне місце проживання за межі України чи відмітка про взяття на консульський облік у дипломатичному представництві або консульській установі України за кордоном;

3) у разі пред'явлення документів або їх нотаріально засвідчених копій:

     - свідоцтва про смерть другого з батьків;

- рішення суду про  позбавлення  батьківських  прав  другого  з батьків;

- рішення суду   про   визнання другого  з  батьків  безвісно відсутнім;

- рішення суду про визнання другого з батьків недієздатним;

- рішення суду  про  надання  дозволу  на   виїзд   з   України громадянину, який не досяг 16-річного віку, без згоди та супроводу другого з батьків;

- довідки про народження дитини,  виданої  відділом  реєстрації актів цивільного стану, із зазначенням підстав внесення відомостей про батька відповідно  до  частини  першої  статті 135 Сімейного кодексу України.

Що потрібно для укладення шлюбу між громадянином України та іноземцем на території Малайзії?

Для реєстрації шлюбу на території Малайзії місцеві органи реєстрації актів цивільного стану вимагають довідку про відсутність перешкод для укладення шлюбу громадянином України, оформлену Посольством України в Малайзії.

Для оформлення згаданої довідки необхідно особисто звернутися до консульського відділу Посольства. При собі мати паспорт громадянина України для виїзду за кордон для складення заяви про сімейний стан, підпис на якій засвідчується нотаріально (оплата 180 малайзійських рингіт). У разі якщо Ви перебували у шлюбі, потрібно також надати копію свідоцтва про розлучення. Заява оформлюється відповідно до вимог ст.ст.39, 45 Сімейного кодексу України. На основі цієї заяви видається довідка англійською мовою.

Строки оформлення та консульський збір: звичайний термін оформлення  (три робочих дні)- 180 малайзійських ринггіт. За термінове оформлення згаданої довідки (як правило, у день звернення або на наступний день) консульський збір стягується у подвійному розмірі.

Чи можу я оформити довіреність на відстані?

Ні, нотаріальні дії здійснюються виключно у присутності заявника, тобто особи, чий підпис на довіреності або заяві буде посвідчуватися у нотаріальному порядку консульською посадовою особою.

Чи буде довіреність, посвідчена консулом, дійсною в Україні?

Згідно з чинним законодавством у сфері нотаріату консул може засвідчити Ваш підпис на довіреності.

Водночас, з огляду на відсутність доступу закордонних дипломатичних установ України до Єдиного реєстру довіреностей, до кожної посвідченої довіреності консул засвідчує підпис довірителя на спеціальній заяві про реєстрацію такої довіреності в Єдиному реєстрі (бланк такої заяви можна отримати в консульському відділі).

Для того, щоб засвідчити довіреність та заяву про її реєстрацію в Єдиному реєстрі довіреностей, Вам необхідно надати Ваш закордонний паспорт, копію довідки про присвоєння ідентифікаційного номера, а також дані паспорта представника, його ідентифікаційний номер, дані про місце реєстрації.

У яких випадках я можу залишити собі старий паспорт після оформлення у консульському відділі нового?

Відповідно до п. 3.7. Порядку оформлення і видачі дипломатичними представництвами та консульськими установами України паспорта громадянина України для виїзду за кордон від 09.01.2006 р. після  оформлення  громадянинові України паспорта в консульській установі його попередній паспортний документ підлягає вилученню, анулюванню  діркопробивачем  машинозчитувальної зони, списанню та знищенню.

За заявою власника старий анульований паспорт може не вилучатись, якщо в ньому проставлені одна чи декілька дійсних віз, із зобов'язанням здати його після використання. 

Питання, які не належать до компетенції консульського підрозділу Посольства України в Малайзії

Консульські установи та посадові особи не можуть виконувати обов'язки адвокатів, юридичних консультантів, туристичних агентів, перекладачів тощо, не надають грошей у борг, не сплачують готельнi та iншi рахунки, і, в разі порушення законів країни перебування, не можуть звільнити Вас від вiдповiдальностi.

Також консульські установи та посадові особи не можуть прискорити оформлення громадянами клопотання про залишення на постійне проживання, вихід з громадянства та оформлення паспорта України для виїзду за кордон.

Оперативному вирішенню підлягають тількі ті консульські послуги, які здійснюються безпосередньо в консульському підрозділі.

Інформаційна брошура щодо надання інформаційно-консультативної допомоги громадянам України, які повертаються в Україну за процедурою добровільного повернення, видворення або у порядку реадмісії

Інформаційну брошуру щодо надання інформаційно-консультативної допомоги громадянам України, які повертаються в Україну за процедурою добровільного повернення, видворення або у порядку реадмісії можна завантажити тут.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux