Портал в режимі тестування та наповнення
 • A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • English
Співробітництво
Опубліковано 12 грудня 2019 року о 16:45

1. Визнання України: 31 грудня 1991 року

2. Встановлення дипломатичних відносин: 3 березня 1992 року

3. Політичні відносини:

З часу встановлення дипломатичних відносин між Україною та Малайзією політичний діалог між країнами мав різні рівні інтенсивності, однак двостороннє співробітництво завжди розбудовувалося на основі принципів взаємовигоди і поваги до суверенітету. Внаслідок російської агресії та після збиття літака «Малайзійських авіаліній» рейсу МН17 над Україною у липні 2014 року співпраця між обома країнами значно активізувалася. Свідченням цього став обмін численними офіційними візитами різного рівня, а також зустрічі в рамках міжнародних організацій.

Зокрема, протягом 2014-2019 років відбулися:

 • 21-23.07.2014 – робочий візит Міністра закордонних справ Малайзії в Україну;
 • 8-10.09.2014 – робочий візит Міністра оборони Малайзії в Україну;

25.09.2014 – зустріч Прем’єр-міністра України з Прем’єр-міністром Малайзії в рамках 69-ї сесії ГА ООН (м.Нью-Йорк);

29.09.2015 – зустріч Президента України з Прем’єр-міністром Малайзії в рамках зустрічі керівництва держав-учасниць Спільної групи з розслідування авіакатастрофи літака МН17 (м.Нью-Йорк);

29.09.2015 – зустріч Міністрів закордонних справ України та Малайзії у рамках 70-ї сесії ГА ООН та Спільної групи з розслідування авіакатастрофи літака МН17 (м.Нью-Йорк);

04.08.2016 – зустріч Міністрів закордонних справ (в рамках візиту Президента України);

20.09.2016 – зустріч Міністрів закордонних справ України та Малайзії у рамках Спільної групи з розслідування авіакатастрофи літака МН17 (м.Нью-Йорк);

20.09.2017 – зустріч Міністрів закордонних справ України та Малайзії у рамках 72-ї сесії ГА ООН (м. Нью-Йорк) з метою підписання Меморандуму про взаєморозуміння між Урядом Австралії, Урядом Королівства Бельгія, Урядом Малайзії, Урядом Королівства Нідерландів та Урядом України щодо політичної підтримки кримінального переслідування винних у збитті 17 липня 2014 року літака рейсу МН17;

24.09.2019 - зустріч Міністрів закордонних справ України та Малайзії у рамках роботи 74-ї сесії ГА ООН (м. Нью-Йорк) та Спільної слідчої групи з розслідування авіакатастрофи літака рейсу МН17 «Малайзійських авіаліній».

 • Основною подією останніх років в українсько-малайзійських стосунках став перший з часу встановлення дипломатичних відносин візит Президента України до Малайзії 3-5 серпня 2016 року. Проведені зустрічі та переговори фактично відкрили новий етап у двосторонніх відносинах.

29 жовтня 2019 року в місті Путраджая відбулися перші в історії політичні консультацій на рівні керівництва МЗС України та Малайзії.

30 жовтня 2019 року сформовано депутатську групу Верховної Ради України з міжпарламентських зв’язків з Малайзією.

4. Торговельно-економічні співробітництво:

Україна залишається одним з ключових торгових партнерів Малайзії серед країн Центральної та Східної Європи, внаслідок чого протягом останніх років зафіксовано позитивну динаміку двосторонньої торгівлі.

У січні-вересні 2019 року спостерігалося стабільне зростання торгівлі між країнами. Загальний товарообіг зріс на 16% та склав 283,43 млн. дол. США, експорт товарів – на 23% (109,56 млн. дол. США), імпорт – на 11% (173,87 млн. дол. США). Негативне для України сальдо зовнішньоторговельних операцій: 63,3 млн. дол. США. Разом з тим, за рахунок рівномірного нарощування обсягу українського експорту за більшістю товарних груп у першому кварталі 2019 року вдалося вперше з 2015 року досягти позитивного для України сальдо (3,08 млн. дол. США).

В цілому, спектр торговельних операцій між країнами продовжує залишатись досить обмеженим. У структурі українсько-малайзійської торгівлі переважали постачання сировини та готової продукції. Основу українського експорту складають жири та олія тваринного або рослинного походження, чорні метали та зернові культури; імпорту з Малайзії: електричні машини, жири та олії тваринного походження, реактори ядерні, котли, машини, а також каучук і гума.

Торгівля послугами за підсумками 9 місяців 2019 року склала 8,58 млн. дол. США (зростання на 33% у порівнянні з аналогічним періодом 2018 року), при цьому експорт послуг зріс на 49,1% (7,72 млн. дол. США), імпорт склав лише 69% обсягу 9 місяців 2018 року (867,7 тис. дол. США). Основу торгівлі традиційно сформували транспорті та ділові послуги.

Інвестиційне співробітництво – відсутнє. Взаємні інвестиції між Україною та Малайзією не зареєстровані.

5. Культурно-гуманітарна співпраця:

У контексті активізації українсько-малайзійського культурно-гуманітарного співробітництва існує принципове взаєморозуміння про необхідність започаткування пошуку найбільш оптимальних та взаємоприйнятних шляхів для просування на цьому напрямку.

6. Наукове та освітнє співробітництво:

У сфері науково-технічного співробітництва є взаємний інтерес до розвитку співпраці в авіабудівній та аерокосмічній галузях, медицині, аграрних науках, дослідженні Антарктиди.

7. Договірно-правова база:

Договірно-правова база українсько-малайзійських відносин охоплює широкий спектр питань у різних галузях. Станом на січень 2020 укладено вісім двосторонніх міжнародних документів:

 • Угода про встановлення дипломатичних відносин 1992 року;
 • Торговельна Угода між Урядом України та Урядом Малайзії 2002 року;
 • Протокол між Кабінетом Міністрів України та Урядом Малайзії про взаємний доступ на ринки товарів та послуг 2004 року;
 • Меморандум про взаєморозуміння між Кабінетом Міністрів України та Урядом Малайзії про співробітництво в оборонній галузі 2007 року;
 • Угода (у формі обміну нотами) між Україною і Малайзією про продовження дії Угоди між Україною та Малайзією про направлення Малайзійського персоналу до України у зв'язку з падінням літака "Malaysian Airlines" рейсу MH17 від 1 серпня 2014 року;
 • Договір між Україною та Урядом Малайзії про взаємну правову допомогу в кримінальних справах від 4 серпня 2016 року;
 • Договір між Україною та Урядом Малайзії про видачу правопорушників від 4 серпня 2016 року;
 • Угода між Урядом України та Урядом Малайзії про уникнення подвійного оподаткування та запобігання податковим ухиленням стосовно податків на доходи від 4 серпня 2016 року.
 • На опрацюванні сторін наразі перебувають проекти міжнародних договорів щодо безвізових поїздок громадян, співробітництва у сфері освіти, туризму, передачі засуджених.

8. Українська громада: Українська громада в Малайзії є досить нечисельною, на консульському обліку перебуває 108 осіб. З 2017 року активно працює створена за сприянням Посольства громадська організація «Українська культурна асоціація».

9. Посольство України в Малайзії http://malaysia.mfa.gov.ua 

Посольство Малайзії в Україні http://www.kln.gov.my/web/ukr_kiev/home

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux