1. Встановлення дипломатичних відносин: 27 вересня 2003 року.
2. Політичні відносини: на цей час Посольства двох країн не засновані. З 2005 року Тимор-Лешті відноситься до зони відповідальності Посольства України у Малайзії.
20 лютого 2020 року Надзвичайний і Повноважний Посол України в Демократичній Республіці Тимор-Лешті (за сумісництвом) Олександр Нечитайло вручив Вірчі грамоти Президенту Демократичної Республіки Тимор-Лешті Франсишко Гутеррішу Лу Оло.
Як непостійний член Ради Безпеки ООН у 2000-2001 роках Україна зробила значний внесок у підтримання руху до незалежності Тимор-Лешті та встановлення миру в цій країні і започаткування в ній присутності ООН. До кінця 2012 року у складі Інтегрованій місії ООН в Тимор-Лешті (ІМООНТ) перебували 12 співробітників МВС України. Наявність українського персоналу у складі ІМООНТ стало значним позитивним фактором розвитку двосторонніх відносин між двома державами.
Починаючи з 2005 року, контакти з політичним істеблішментом Демократичної Республіки Тимор-Лешті підтримуються у ході робочих візитів до цієї країни Посла України в Малайзії (Тимор-Лешті - за сумісництвом).
27 березня 2014 року під час засідання Генеральної Асамблеї ООН, пов’язаним з агресією РФ проти України та анексією АР Крим, Тимор-Лешті не брав участі у голосуванні за резолюцію «Територіальна цілісність України» (A/RES/68/262). Послідовну позицію Тимор-Лешті з цього питання було підтверджено протягом 2015-2020 років під час розгляду проєктів відповідних резолюцій ООН щодо ситуації з правами людини в Автономній Республіці Крим та м. Севастополь, та мілітаризації Автономної Республіки Крим та м. Севастополь, а також частини Чорного і Азовського морів як в Третьому комітеті ООН, так і під час розгляду таких резолюцій на Генеральній Асамблеї ООН.
3. Торговельно-економічні співробітництво
4. Культурно-гуманітарна співпраця: певні перспективи має розвиток двостороннього гуманітарного співробітництва у галузі освіти - направлення тиморських студентів до ВНЗ України.
5. Наукове співробітництво: незважаючи на те, що Тимор-Лешті наразі є одним з найбільших одержувачів міжнародної донорської допомоги, значні поклади енергоресурсів дають підстави прогнозувати, що у найближчій декаді економіка країни переживатиме період інтенсивного розвитку, незважаючи на падіння світових цін на енергоносії. У цьому зв’язку двосторонні відносини між Україною та Тимор-Лешті у сферах енергетичного машинобудування, сільського господарства, освіти мають певну перспективу.
7. Українська громада: українська діаспора в Тимор-Лешті відсутня.
8. Дипломатичне представництво: Посольство України у Малайзії (за сумісництвом у Демократичній Республіці Тимор-Лешті) http://malaysia.mfa.gov.ua.