Важливим сегментом українсько-малайзійської взаємодії є туризм. Щорічно Малайзію відвідує близько 15 тисяч громадян України.
Посольством ведеться системна робота на гуманітарному напрямі співробітництва. В рамках заходів щодо вшанування 85-их роковин Голодомору 1932-1933 років в Україні - геноциду Українського народу», Посольством спільно з провідним ВНЗ країни перебування, Університетом Малайя було проведено фотовиставку «Страчені голодом: невідомий геноцид українців», яку було відкрито в арт-галереї Університету за участі Посла, професора, доктора історичних наук Атаули Богдана Копанського, а також представників дипкорпусу Куала-Лумпуру, керівництва, студентів та аспірантів Університету, членів Української культурної асоціації та української громади Малайзії.
В планах є проведення фестивалю українського кіно в Куала-Лумпурі, а також організація виставки кримськотатарської культури у штаті Теренггану.
На постійній основі проводиться активна робота з метою якомога ширшого залучення української громади в Малайзії до подій, пов’язаних з історією та культурою України. Так, співробітники Посольства, члени сімей та українська громада Малайзії 17 листопада 2018 приєднались до проведення всесвітньої акції з метою вшанування жертв Голодомору «Запалімо свічку пам’яті», відтоді цей захід проводиться щорічно.
Українська громада в Малайзії є нечисельною. За офіційними даними, в Малайзії проживають до півтисячі українців, переважно в столиці, м. Куала-Лумпур, а також штаті Пінанг, де разом з родинами проживають біля 50 наших громадян. Наразі планується відкриття Почесного консульства.
10 лютого 2017 року Міністерством внутрішніх справ Малайзії було офіційно зареєстровано громадську організацію «Українська культурна асоціація» (УКА). Згідно зі Статутом, головною метою асоціації є згуртування українців-мешканців Малайзії та просування інтересів України на культурно-гуманітарному напрямку.
За активної підтримки Посольства протягом 2019 року УКА було проведено близько 20 заходів. Одним із найбільш успішних довготермінових проєктів стало започаткування в квітні 2019 року недільної школи української мови «Соняшник». До викладання залучена професійний педагог - громадянка України, яка тимчасово проживає в Малайзії, заняття відбуваються один раз на два тижні. Фінансування діяльності школи здійснюється за рахунок відповідних програм МЗС.