• A-
    A+
  • Людям із порушенням зору
  • Українською
  • English
Культурно-гуманітарне співробітництво між Україною та Малайзією
Опубліковано 15 квітня 2020 року о 20:55

Українсько-малайзійське співробітництво у культурно-гуманітарній сфері


Важливим сегментом українсько-малайзійської взаємодії є туризм. У 2018 році кількість подорожуючих з України становила близько 14500, у 2019 році - близько 16000, за 2020 рік до запровадження 18 березня обмежувальних заходів на в’їзд до Малайзії іноземців у зв’язку з пандемією COVID-19 – близько 6000. З Після зняття обмежень на в’їзд до країни, туристичний потік поступово відновлюється.

Посольством ведеться системна робота на гуманітарному напрямі співробітництва. В рамках заходів щодо вшанування 85-их роковин Голодомору 1932-1933 років в Україні - геноциду Українського народу», Посольством спільно з провідним ВНЗ країни перебування, Університетом Малайя було проведено фотовиставку «Страчені голодом: невідомий геноцид українців», яку було відкрито в арт-галереї Університету за участі Посла, професора, доктора історичних наук Атаули Богдана Копанського, а також представників дипкорпусу Куала-Лумпуру, керівництва, студентів та аспірантів Університету, членів Української культурної асоціації та української громади Малайзії.

У 2020 та 2021 роках до Дня вшанування пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу, Національним інформаційним агентством Малайзії Bernama були розміщені статті, яка набули широкого розголосу, як в Малайзії, так і за її межами.

З нагоди Дня Прапора та Дня Незалежності України у 2021 році телекомунікаційна вежа KL Tower у столиці Малайзії Куала-Лумпурі була підсвічена кольорами українського прапору. Одна із найвідоміших та найбільш впізнаваних пам’яток столиці Малайзії вперше майоріла спеціально розробленою та стилізованою підсвіткою з нагоди національного свята іншої держави. Реалізація проєкту стала можливим завдяки співпраці Посольства України в Малайзії та Menara Kuala Lumpur. У 2022 році синьо-жовтими кольорами було підсвічено міст Салома в м. Куала-Лумпур, а також телевізійну вежу м. Алор-Стар.

В жовтні 2020 року українсько-словацький фільм «Межа» був представлений в рамках кінофестивалю “EU Film Festival”. Це перший фільм українського виробництва, який було представлено у форматі даного фестивалю в Малайзії. Враховуючи обмеження у зв’язку з пандемією COVID-19, фестиваль було проведено в онлайн форматі. У 2021 році на фестивалі був представлений український анімаційний фільм «Микита Кожум’яка». У 2022 році український фільм "Мати Апостолів" демонструвався на церемонії відкриття кінофестивалю “EU Film Festival”. В рамках фестивалю також відбулися покази українського фільму «Сторожова застава». Фестиваль проходив у містах Куала-Лумпур та Джорджтаун. У 2023 році на фестивалі “EU Film Festival” був представлений фільм "Ціна правди" про Голодомор в Україні.

У вересні 2022 року Тимчасовий повірений у справах України та Посол Європейського союзу в Малайзії провели спільну лекцію в Університеті Малайї. На відкритій лекції були присутні посли, представники дипломатичного корпусу, естеблішменту, експертних кіл та преси, загалом близько 80 осіб в аудиторії та 220 осіб, які долучилися до лекції онлайн. Університет Малайї є найстарішим та найбільш престижним університетом в країні, входить до рейтингу 200 найкращих університетів світу. Посол ЄС зробив доповідь на тему розширення Європейського союзу, а тимчасовий повірений України - щодо зовнішньої політики нашої країни під час війни та її європейської інтеграції

Посольством проводиться робота з метою якомога ширшого залучення української громади в Малайзії до подій, пов’язаних з історією та культурою України. Так, співробітники Посольства, члени сімей та українська громада Малайзії 17 листопада 2018 приєднались до проведення всесвітньої акції з метою вшанування жертв Голодомору «Запалімо свічку пам’яті», відтоді цей захід проводиться щорічно.

Українська громада в Малайзії є нечисельною. За офіційними даними, в країні проживають до двохсот українців, переважно в столиці, м. Куала-Лумпур, а також штаті Пінанг. З серпня 2020 року оційційно започатковано роботу нештатної консульської установи на чолі з Почесним консулом України у м. Джорджтаун, штат Пінанг Кім Сеа Чуа.

10 лютого 2017 року Міністерством внутрішніх справ Малайзії було офіційно зареєстровано громадську організацію «Українська культурна асоціація» (УКА). Згідно зі Статутом, головною метою асоціації є згуртування українців-мешканців Малайзії та просування інтересів України на культурно-гуманітарному напрямку.

За активної підтримки Посольства УКА на проводяться заходи з популяризації української культури, загалом було проведено близько 50. З початку повномасштабного вторгнення рф, регулярно проводяться благодійні заходи з метою збору коштів на потреби української армії.

У вересні 2023 року Посольство стало членом Культурної Асоціації ЄС в Малайзії  (EUNIC – European Union National ‎Institutes for Culture).

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux