Малайзія є одним з міжнародних осередків для отримання кваліфікованої вищої освіти. Наразі в країні навчаються більше 130 тисяч іноземних студентів.
Університети Малайзії пропонують такі рівні вищої освіти як бакалаврат, магістратура та докторантура.
Програма бакалавра триває 4 роки, спочатку студент проходить одно- або півторарічну підготовчу програму навчання (Foundation, A-Level або AUSMAT), після чого продовжує навчання на бакалавраті. Програма магістратури займає один - два роки, за наявності диплома спеціаліста або бакалавра. Вступити до докторантури можна тільки при наявності диплома магістра.
Крім того, університети Малайзії пропонують твінінгові програми, які передбачають навчання в Малайзії, але при цьому отримання диплома західного університету, в якому й видається диплом.
Наразі студенти з України мають право на отримання стипендій на навчання у вищих навчальних закладах Малайзії за різними напрямами та спеціальностями. У випадку закікавленості в отриманні такої стипендії за обраним напрямком необхідно надіслати відповідний запит на електронну адресу Посольства України в Малайзії: [email protected].
З жовтня 2018 року Україна отримала статус стратегічного партнера та країни-реципієнта Малайзійської Програми технічної співпраці (МПТС), що відкриває значні можливості для нової форми двосторонньої співпраці, зокрема шляхом направлення українських фахівців різного профілю на стажування та навчання в Малайзію.
Метою МПТС є розвиток людських ресурсів за рахунок надання можливості навчання в різних областях, які мають важливе значення для розвитку країни, таких як державне управління, публічне адміністрування, дипломатія, охорона здоров’я, освіта, сталий розвиток, сільське господарство, боротьба з бідністю, заохочення інвестицій, ІТ, банківська діяльність тощо. Програмою передбачено понад 100 короткострокових спеціалізованих курсів у 79 навчальних закладах, багато з яких є центрами передового досвіду в галузі підготовки кадрів. Згідно з напрямками діяльності, курси здійснюються через майже 50 інституцій та департаментів - Національний інститут державного управління, Інститут дипломатії та міжнародних відносин при МЗС Малайзії, Центральний банк Малайзії, Рада пальмової олії Малайзії, Департамент рибальства, Митна академія, Пожежна служба, Департамент цивільної авіації тощо.
З початку діяльності МПТС понад 33 тисячі учасників зі 145 країн-реципієнтів взяли участь у різних її курсах та програмах.
Протягом 2019 року в них взяли участь співробітники МЗС, Мінфіну, Мінекономіки, НАБУ, Держенергоефективності.