• A-
    A+
  • Людям із порушенням зору
  • Українською
  • English
Огляд основних подій у Малайзії протягом 29 березня – 4 квітня 2013 року
Опубліковано 05 квітня 2013 року о 15:21

1. 3 квітня 2013 року Прем’єр-міністр Малайзії Наджиб Тун Разак, після отримання відповідної згоди Верховного правителя країни, оголосив про розпуск Парламенту Малайзії.  Про це було заявлено під час телевізійного звернення глави Уряду до малайзійських громадян.

За інформацією Прес-служби Парламенту Малайзії, 4 квітня ц.р. Спікер нижньої палати Парламенту Малайзії офіційно отримав постанову про розпуск національного Парламенту Малайзії 12-го скликання. 

Очікується, що найближчим часом Виборча комісія Малайзії встановить точну дату проведення національних парламентських виборів.  Відповідно до статті 55 Конституції Малайзії, наступні парламентські вибори мають відбутися протягом 60 днів з моменту розпуску Парламенту.

Під час телевізійного звернення, Н.Разак також порадив керівникам урядів штатів розпустити місцеві парламенти з метою одночасного проведення місцевих та загальнонаціональних парламентських виборів. Відповідно, очікується, що разом з національними парламентськими виборами також відбудуться вибори до місцевих парламентів у 12 штатах Малайзії (13-й малайзійський штат Малайзії Саравак вже провів місцеві вибори 16 квітня 2011 року). 

Нижня палата Федеративного  Парламенту Малайзії налічує 222 місця, при цьому у Парламенті 12го скликання 140 місць належали правлячій коаліції «Барисан», а 82 місця опозиційному альянсу «Пакатан ракіят».  Крім того, необхідно відмітити, що в результаті попередніх виборів, правляча коаліція «Барисан» втратила як конституційну більшість в Парламенті, так і контроль над місцевими парламентами штатів Келантан, Кедах, Пінанг, Перак та Селангор.

З моменту попередніх національних виборів, було проведено 16 додаткових виборчих компаній у зв’язку з відставкою, або смертю депутатів. Знаковим є те, що як правляча коаліція «Барисан», так і  опозиційний альянс  «Пакатан ракіят» отримали по 8 місць.

2. 1 квітня ц.р. МЗС Малайзії оприлюднив заяву щодо ситуації пов'язаної з випадками насильства проти мусульманського населення М'янми у районах Мандалай і Пегу.

 Серед іншого, в заяві зазначається, що  Малайзія вітає останні заходи Уряду М’янми покликані приборкати насильство у низці міст країни, зокрема  оголошення надзвичайного стану і введення комендантської години у районах Мандалай і Пегу.

Речник МЗС Малайзії зазначив, що незважаючи на те, що Малайзія залишається вірною своєму принципу невтручання у внутрішні справи інших суверенних держав, Малайзії закликає всі сторони конфлікту утримуватися від будь-яких дій, які могли б спровокувати насильство. 

 Також було зазначено, що Посольство Малайзії в Янгоні уважно стежить за вкрай нестабільною ситуацією у деяких районах М'янми і рекомендує всім малайзійцям утримуватись від відання таких міст Мянми, як:  Meiktila, Mahlaing, Tharzi, Wundwin, Gyobingauk, Otepho та Min Hla.

3. Центральний банк Малайзії та Центральний банк Брунею уклали меморандум про взаєморозуміння щодо створення механізмів співпраці в напрямку розвитку сектора фінансових послуг.

Меморандум про взаєморозуміння закріплює механізми, пов'язані з наглядом за здійсненням банківських трансакцій між цими двома державами, обміном інформацією, співробітництвом з підготовки кадрів, а також подальшого розвитку сектора ісламського фінансування.

4. Прем’єр-міністр Малайзії Наджиб Тун Разак оголосив про одноразову додаткову виплату у розмірі 1000 рінггіт (близько 333 дол. США) для кожного співробітника національної нафтогазової компанії “Petronas”. За словами Н.Т.Разака, така виплата здійснюється “Petronas” на знак вдячності за напружену роботу та відданість компанії з боку її працівників.

Крім того, компанія “Petronas” планує здійснити доброчинний внесок до Фондів добробуту Королівських збройних сил та поліції Малайзії у розмірі 1 млн. рінггіт (понад 333 тис. дол. США).

Зазначені дії з боку Уряду Малайзії слід розцінювати крізь призму нещодавнього розпуску Парламенту країни та початку виборчої кампанії.

,

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux