• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
Огляд основних подій у Малайзії протягом 12 - 18 квітня 2013 року
Опубліковано 19 квітня 2013 року о 14:37

1. 16 квітня ц.р. Прем’єр-міністр Малайзії Наджиб Туна Разак оприлюднив список кандидатів в депутати від правлячої коаліції «Барисан» до національного та місцевих парламентів Малайзії.  Необхідно відмітити, що список кандидатів в депутати у порівнянні з виборчим списком на минулих виборах значно змінився.

Оголошуючи список кандидатів Н.Наджиб охарактеризував його, як «Трансформаційний список» покликаний реформувати та додати нової крові правлячій коаліції. Більш ніж третина списку – нові обличчя, в той час як за межами списку залишилось значна кількість колишніх партійних лідерів та членів Уряду.

Зокрема, до виборчого списку «Барисан» не ввійшли Міністр у справах сім’ї та жінок Ш.Джаліля та Міністр туризму Н.Йен, стосовно яких лунали звинувачення у корупції. Непопулярний серед представників малайзійських ЗМІ Міністр інформації Р.Ятім був виключений з виборчого списку «Барисан», а також колишній Міністр охорони здоров’я Ч.Лек, який став героєм гучного відео скандалу (в Інтернеті розповсюдили еротичне відео з Ч.Лек та його коханкою).

При цьому, на думку політичних аналітиків сінгапурського Університету управління, новий виборчий список «Барисан» не спроможний значно змінити розклад сил на користь правлячої коаліції. Більшість впливових та суперечливих політиків залишилась в ньому, а нові особи здебільшого є лояльними до чинного Прем’єра політиками, за допомогою яких він намагається зміцнити свої позиції у головній політичній силі Малайзії – ОМНО (Об’єднана малайська національна організація).

Наступні парламентські вибори заплановані на 5 травня ц.р. При цьому голосування у закордонному окрузі відбудеться вже 28 квітня.

2. Вплив «Програми економічної трансформації Малайзії» (ПЕТ), запровадженої Урядом цієї країни у 2010 році, в цілому, відзначається аналітиками як позитивний. Незважаючи на фінансову кризу у країнах ЄС, економіка Малайзії значно зменшила залежність від зовнішньоекономічних чинників протягом останніх років. Ці позитивні зміни відбулися не в останню чергу завдяки заходам вжитим Урядом країни у рамках реалізації ПЕТ.

Зокрема, стабільність ринку цінних паперів, розширення інвестиційних можливостей, особливо для приватного сектора, та стимулювання зростання внутрішнього споживання позитивно позначилися на основних макроекономічних показниках Малайзії. Низка ініціатив Уряду в рамках ПЕТ спрямованих на лібералізації ринку Малайзії з метою збільшення іноземних інвестицій також посилили конкурентоспроможність економіки країни. В цьому контексті, суттєва лібералізація сфери послуг дозволила юридичним особам з 100% іноземним капіталом брати участь у реалізації проектів у сфері охорони здоров'я, освіти, надання професійних послуг (бухгалтерських та юридичних) та інших.

Серед позитивних наслідків реалізації ПЕТ також можна вважати прискорення процедур надання державних послуг, а також введення в дію «Закону про конкуренцію».

Крім того, збільшення внутрішнього споживання позитивно вплинуло на зростання тих галузей виробництва, які раніше були суто експортоорієнтованими.

Разом з тим, аналітиками відзначається, що втілення проектів в рамках ПET стимулювало додаткові витрати держбюджету Малайзії. Водночас, реалізація зазначених заходів сприяла виникненню механізму економічного співробітництва «приватно-державне партнерство» на рівні великого та середнього бізнесу.

3. Головний лікар Малайзії Н.Абдулла заявив, що у цій країні не було зареєстровано жодного випадку захворювання людей новим штамом пташиного грипу А(H7N9).

Як повідомив Н.Абдулла, МОЗ тісно співпрацює з Ветеринарним департаментом Малайзії, який на даний час не виявив випадків захворювання як свійських, так і мігруючих птахів вірусом грипу А(H7N9).

На думку Головного лікаря Малайзії, наразі ризик розвитку пандемії грипу А(H7N9) в цій країні є незначним.

Кризовий центр реагування та готовності МОЗ Малайзії, а також медичні лабораторії національної системи охорони здоров’я продовжують здійснювати моніторинг епідемічної ситуації за допомогою 513 малайзійських медичних закладів. Також МОЗ Малайзії підтримує постійний зв’язок із західно-тихоокеанським регіональним бюро Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) у Мельбурні (Австралія) та Центром ВООЗ з питань боротьби з хворобами та їх профілактикою в Атланті (США).

Крім того, нещодавно МОЗ Малайзії провів симуляційні навчання, у ході яких відпрацьовано заходи протидії потенційній пандемії згаданого грипу.

,

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux