1. 7 липня ц.р. розпочалось 6-ти денне турне Міністра закордонних справ Малайзії Аніфи Амана країнами Центральної та Східної Європи.
З 7 по 9 липня А.Аман з офіційним візитом перебував у Латвії. 8 липня ц.р. Глава зовнішньополітичного відомства Малайзії зустрівся з Прем’єр-міністром Латвії В.Домбровскіс та віце-спікером латвійського Сейму А.Клементьєвим.
Крім того, 8 липня відбулись тривалі переговори віч-на-віч між А.Аманом та Міністром закордонних справ Латвії Е.Рінкевичем. За інформацією МЗС Малайзії, під час зустрічі сторони обговорили сучасний стан двостороннього співробітництва у політичній та торгівельно-економічній сферах, а також обмінялися думками з міжнародних питання, що становлять взаємний інтерес. Зокрема, малайзійською стороною було порушене питання підтримки Латвією кандидатури Малайзії, як непостійного члена Раді Безпеки ООН на термін з 2015 по 2016 роки.
9 липня А.Аман прибув до Російської Федерації з 3-м офіційним візитом. 10 липня Глава зовнішньополітичного відомства Малайзії зустрівся з Головою комітету у закордонних справах Державної Думи Росії О.Пушковим, відвідав новозбудоване посольство Малайзії в РФ та провів офіційне прийняття для малайзійської громади в Москві.
На 11 липня запланована зустріч А.Амана з Главою МЗС РФ С.Лавровим та спільна прес-конференція за результатами зустрічі.
Увечері 11 липня А.Аман має відлетіти до Варшави з 3-м офіційним візитом. Під час перебування у Польщі заплановані зустрічі А.Амана з Міністром закордонних справ Польщі Р.Сікорським та Спікером польського Сейму Е.Копач. Крім того, А.Аман має дати офіційне прийняття для представників малайзійської громади в Польщі.
2. 10 липня 2013 Прем’єр-міністр Малайзії Н.Разак прибув у Куала-Лумпур після участі у дводенному Глобальному саміті інтелектуального діалогового партнерства в Танзанії та завершення чотириденного робочого візиту до Великої Британії. Кількість членів малайзійської урядової делегації на чолі з Н.Разаком становила понад 100 осіб, включаючи колишнього прем’єр-міністра цієї країни доктора Махатхіра Мохамада.
Мета участі малайзійської делегації в діловому саміті у Танзанії (який проводиться з 1995 року) – посилення бізнес-зв’язків між Малайзією та країнами Африка, а також сприяння взаємним інвестиціям та торгівлі.
У рамках саміту Н.Разак поінформував 14 глав держав та урядів африканських країн про хід реалізації програм реформування у Малайзії, спрямованих на набуття цією країною статусу розвинутої держави до 2020 року. Під час саміту Прем’єр-міністр Малайзії провів двосторонні зустрічі з президентами Шрі-Ланки, Уганди та Танзанії, а також Прем’єр-міністром Алжиру.
У свою чергу, в рамках чотириденного візиту до Лондону Н.Разак та прем’єр-міністр Великої Британії Д.Кемероном взяли участь в урочистій церемонії початку реконструкції малайзійським консорціумом відомої лондонської електростанції Баттерсі – найбільшого інвестиційного проекту Малайзії у Британії вартістю понад 8 млрд. фунтів. Лондонська електростанція Баттерсі була закрита близько 30 років тому. Незабаром після свого закриття електростанція була включена до списку державних пам’яток архітектури. Після закриття будівля електростанції та прилегла земельна ділянка змінили вже трьох власників. Крім цієї електростанції, що підлягає капітальному ремонту, новий власник одержує офіційно затверджений у 2010 році дозвіл на перепланування та будівництво на ділянці площею близько 40 акрів житлових будинків, офісів, торговельних центрів та готелів, а також комунікаційної та транспортної інфраструктури фактично в центрі Лондона на південному березі Темзи. Слід зазначити, що у малайзійському холдинговому спільному підприємстві “Баттерсі” поряд з такими потужними малайзійськими транснаціональними корпораціями як “Сетіа” та “Сем Дербі” також бере участь Пенсійний фонд Малайзії.
Також Прем’єр-міністр Малайзії взяв участь у церемонії відкриття у Лондоні малайзійського культурного молодіжного центру “IM4U” (у Великій Британії навчаються 15 тис. малайзійських студентів та проживають понад 100 тис. малайзійців).
3. 9 липня 2013 року відбулись показові бойові стрільби збройних сил Малайзії, на яких був присутній міністр оборони країни. Попередньо планувалась участь у заході корпусу військових аташе акредитованих в країні, однак запрошень від керівництва МО Малайзії так і не надійшло.
В бойових стрільбах брали участь стрілкові, танкові та артилерійські підрозділи сухопутних військ країни, підрозділи РСЗО включно, а також підрозділи ВПС у складі пари літаків Су-30 та пари літаків “Hawks”.
В ході заходу літаки Су-30 здійснили показне бомбометання (по 18 авіабомб кожний). На окрему увагу заслуговує відсутність на показних заходах фронтових винищувачів МіГ-29, що можливо розцінювати як той факт, що процедура зняття зазначених літаків з експлуатації розпочалась.
Як відзначається, міністр оборони країни високо оцінив стан підготовки військ та наголосив на планах щодо подальшої їх модернізації та підвищення боєготовності.