1. 28 – 29 липня відбувся перший у продовж останніх 32 років офіційний візит Прем’єр-міністра Франції Жана-Марка Айро до Малайзії. Зазначений візит є частиною регіонального турне Глави французького уряду (Малайзія, Нова Каледонія та Республіка Корея). Під час візиту Ж.М.Айро супроводжує чисельна урядова та бізнесова делегація, а також члени французького парламенту.
29 липня ц.р. відбулись двосторонні переговори між Ж.М.Айро та його малайзійським колегою Наджибом Тун Разаком. Під час зустрічі були обговорені питання торговельно-економічної співпраці, зокрема, питання експорту малайзійської пальмової олії до країн ЄС. Прем’єр-міністр Франції запевнив, що ЄС не планує застосовувати «дискримінаційні заходи» стосовно пальмової олії, всупереч вимогам представників європейських природоохоронних організацій.
Під час візиту Ж.М.Айро взяв участь у роботі малайзійсько-французького бізнес-форуму, організованого Міністерством торгівлі Малайзії та Французькою торгівельною палатою, а також у церемонії започаткування реалізації французького інвестиційного проекту обсягом 125 млн. дол. США у малайзійському штаті Нігері-Сембілан.
При цьому необхідно також зазначити, що, за інформацією Посольства, одним з головних питань візиту Прем’єр-міністра Франції до Малайзії є обговорення питань двостороннього співробітництва в галузі ВТС, а саме:
- обговорення ситуації навколо участі французької корпорації “Dassault” з літаками “Rafale” у тендері на заміну застарілих фронтових винищувачів ВПС Малайзії МіГ-29, з перспективою будівництва на території Малайзії лінії зі зборки цих літаків;
- обговорення ситуації довкола нещодавно придбаних двох підводних човнів ВМС Малайзії виробництва Франції (технічні несправності).
2. 25 – 26 липня ц.р. відбувся офіційний візит Прем’єр-міністра Японії Сіндзо Абе до Малайзії у рамках турне країнами АСЕАН. Крім Малайзії, він також відвідав Сінгапур та Філіппіни.
Під час візиту відбулись тривалі переговори С.Абе з Главою малайзійського уряду Наджибом Тун Разаком віч-на-віч та у розширеному складі. У ході зустрічі був обговорений широкий спектр питань торговельно-економічного співробітництва, зокрема, сторони домовились зміцнювати економічні зв’язки, співпрацювати у галузі захисту існуючих тарифів на сільськогосподарську продукцію, зокрема, на імпортний рис. Глави урядів також домовились активізувати обмін спеціалістами за науково-технічними програмами.
Японія є одним з основних торговельних партнерів Малайзії. У 2012 році загальний обсяг двосторонньої торгівлі склав 47 млрд. дол. США. Японія була найбільшим інвестором Малайзії з 1980 по 2012 роки із загальним обсягом інвестицій понад 22 млрд. дол. США, створивши більш ніж 300 тис. робочих місць у країні перебування.
Крім того, співрозмовників приділили значну увагу міжнародним та регіональним питанням у галузі безпеки, зокрема, ситуації навколо територіальних претензій КНР у Південно-Китайському та Східно-Китайському морях.
3. 1 серпня ц.р. Прем'єр-міністр Малайзії Н.Т.Разак заявив, що малайзійський уряд має намір вжити ефективних заходів з метою покращення фінансового становища країни. Конкретні кроки на цьому напрямі мають бути оголошені під час представлення проекту бюджету країни на 2014 рік у жовтні ц.р.
Н.Разак вперше публічно визнав необхідність зміцнення фіскальних та макроекономічних позицій Малайзії після проведення у країні національних парламентських виборів (травень ц.р.).
30 липня 2013 року міжнародне рейтингове агентство “Fitch Ratings” переглянуло прогноз за суверенним (кредитним) рейтингом Малайзії зі “стабільного” до “негативного” за борговими зобов’язаннями уряду в національній та іноземній валюті.
На думку аналітиків агентства, погіршення рейтингу Малайзії обумовлюється негативними перспективами фінансової політики уряду в частині зменшення постійно зростаючого боргового навантаження на національну економіку.