«Борітеся - поборете!
Вам Бог помагає!
За вас правда, за вас слава
І воля святая!» - Т.Г.Шевченко
Шановні друзі, цього року всі українці світу відзначають 200 річницю від дня народження Тараса Шевченка - великого сина Українського народу, поета, художника, мислителя.
У цей нелегкий для нашої країни час, хочеться пригадати Шевченкові слова:
«Любітеся, брати мої, Украйну любіте, і за неї, безталанну, Господа моліте.»
(«Згадайте, братія моя…»; 1849-1850рр.)
Ми щиро вдячні усім тим, хто далеко від Батьківщини вшановує пам'ять Великого Кобзаря та передає її наступним поколінням.
Тарас Шевченко - символ чесності, правди та безстрашності, великої любові до людини. Уся творчість великого Кобзаря зігріта гарячою любов'ю до України, пронизана священною ненавистю до ворогів і гнобителів її народу. Його думи, його пісні, його полум'яний гнів, його боротьба за світлу долю трудового люду, були думами, піснями, гнівом і боротьбою мільйонів.
Тарас Шевченко – це пробний камінь правди. Він став основою нового ладу і нової правди. Шевченко був справді пророком. Він навчав, що слово очищується в огні і крові. Навчав цієї високої філософської правди в «Букварі для народу». І звідси рознеслося його слово по цілому світі.
Великий український Кобзар у своїй творчості відобразив саме ті думки та настрої, які були важливими в житті українців його часу та залишаються актуальними завжди. Про те, що його творчість знайшла відгук у серцях людей, свідчить те, що у другій половині ХІХ і на початку ХХ ст. чи не єдиною книжкою у більшості сільських хат України був «Кобзар», за яким вчилися читати і вірші з якого вчили на пам’ять.
Усе його життя і творчість були присвячені українському народу. Поет мріяв про ті часи, коли його країна буде незалежною суверенною державою, і коли в Україні буде поважатися мова, культура та історія її народу.
Творча спадщина Т. Шевченка складається із збірника його поезії під загальною назвою «Кобзар», драми «Назар Стодоля», фрагментів двох незакінчених драм, дев'яти повістей, щоденника, автобіографії, близько 250 листів і 835 картин, малюнків і ескізів (зокрема, 150 портретів). Рукописи-оригінали більшість творчих добутків зберігаються у Києві, в Інституті літератури імені Т.Г.Шевченка (заснований в 1926 р.). Творчість Тараса Шевченка перекладено на понад 100 мов (у т.ч. й на арабську). На сьогоднішній день налічується 1384 пам'ятника Тарасу Шевченку у світі: 1256 в Україні та 128 за кордоном - в 35-ти державах.
Запрошуємо вас всіх здійснити віртуальний тур Національним музеєм Тараса Шевченка:
http://museumshevchenko.org.ua/
а також пропонуємо ознайомитись з міжнародним проектом «Монументальна Шевченкіана»