• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
Прес-реліз про хід реалізації в Україні міжнародної Ініціативи «Партнерство «Відкритий Уряд»
Опубліковано 21 травня 2013 року о 15:52

У вересні 2011 року Україна приєдналася до міжнародної Ініціативи „Партнерство „Відкритий Уряд", підтвердивши, що поділяє основні його принципи: забезпечення прозорості державного управління, залучення громадськості до формування та реалізації державної політики, протидії корупції та впровадження нових інформаційних технологій.

Перший рік впровадження Ініціативи дозволив реалізувати заходи, важливі для підвищення рівня відкритості та прозорості діяльності Уряду.

1)    Залучення громадськості до формування та реалізації державної політики

Протягом 2012 року в Україні суттєво оновилась законодавча база з питань діяльності інститутів громадянського суспільства: прийнято закони України „Про громадські об'єднання" та „Про благодійництво та благодійні організації".

Президентом України у 2012 році було утворено Координаційну раду з питань розвитку громадянського суспільства, а також затверджено Стратегію державної політики сприяння розвитку громадянського суспільства в Україні.

У 2012 році модернізовано урядовий веб-сайт „Громадянське суспільство і влада", нова версія якого спрощує доступ громадян до обговорення проектів суспільно важливих державних рішень.

2)    Забезпечення доступу до публічної інформації

На виконання Закону України „Про доступ до публічної інформації" протягом 2012 року центральні та місцеві органи виконавчої влади надали понад 60 тисяч відповідей на інформаційні запити та відкрили 230 тис. документів. Закон не лише спростив доступ громадян до інформації, розпорядником якої є державні органи, а й змусив органи державної влади працювати більш відкрито та прозоро.

На Урядовому порталі створено рубрику "Доступ до публічної інформації", яка наповнюється актуальною інформацією.

3)    Запобігання і протидія корупції

З 1 лютого 2012 року розпочав функціонування Єдиний державний реєстр осіб, які вчинили корупційні правопорушення.

У 2012 році Україна розпочала рух у напрямку впровадження стандартів Ініціативи забезпечення прозорості видобувних галузей, що має покращити інвестиційний клімат і посилити рівень енергетичної безпеки за рахунок створення більш прозорого та якісного конкурентного середовища.

4)    Підвищення якості надання адміністративних послуг

Важливим досягненням стало прийняття у вересні 2012 року Закону України „Про адміністративні послуги". Законом унормовано процедуру надання органами виконавчої влади адміністративних послуг населенню та бізнесу, створено правове підґрунтя для утворення центрів надання адміністративних послуг.

На початок 2013 року в Україні діяли 110 центрів надання адміністративних послуг.

5)    Впровадження технологій електронного урядування та розвиток електронної демократії

У 2012 році розпочалась дослідна експлуатація системи електронної взаємодії органів виконавчої влади та Секретаріату Кабінету Міністрів. Розробляється Порядок роботи з електронними документами через систему електронної взаємодії органів виконавчої влади з використанням електронного цифрового підпису.

У 2012 р. розпочав роботу сайт державної установи „Урядовий контактний центр", за допомогою якого можна надіслати звернення на урядову телефонну „гарячу лінію".

У 2012 році створено єдиний інформаційний веб-ресурсу звернень громадян до органів державної влади та органів місцевого самоврядування.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux