22 січня українці всього світу відзначають національне свято - День Соборності. У цей день в 1919 році на Софіївській Площі у Києві було проголошено Акт злуки Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки. Офіційно в Україні День Соборності відзначається з 1999 року.
Історичному Акту злуки передувала багаторічна боротьба українців за територіальну цілісність, що було вкрай важливо для боротьби за національні інтереси. Українська держава була роздроблена і лише у січні 1918 року було створено Українську Народну Республіку (УНР), а у жовтні 1918 року (на територіях колишньої Австро-Угорської імперії) – Західноукраїнську Народну Республіку (ЗУНР). У грудні 1918 року лідери УНР та ЗУНР підписали договір про наміри об’єднати населення і території обох утворень в одній державі, який у 1919 році отримав назву «Акт Злуки». Невдовзі після подій 1919 року Україну знову було роз’єднано, проте об’єднання територій України у єдиній соборній країні стало демонстрацією готовності українців мати власну державу.
В умовах сьогодення це свято набуло особливого значення, адже воно символізує боротьбу за свободу та об’єднання українських земель у межах однієї держави. Слова соборність, державність, гідність, незалежність, свобода набули нового значення, стали синонімами боротьби українців за єдність та незалежність, демократичні цінності та принципи, мир на власній землі.
Відзначаючи День Соборності, як і майже століття тому, українці непохитні у своєму намірі жити у соборній та незалежній Україні.