• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
Прес-реліз: Україна вшановує учасників бойових дій на території інших держав
Опубліковано 14 лютого 2014 року о 11:15

Указом Президента України (№ 329/2013 від 12.06.2013) 2014 рік було оголошено Роком учасників бойових дій на території інших держав. Україна надає важливого значення діяльності з підтримання міжнародного миру та безпеки. Починаючи з липня 1992 р., Україна виступає як контрибутор військових підрозділів та персоналу до операцій ООН з підтримання миру.

За 22 роки близько 40 тисяч українських миротворців взяли участь у міжнародних миротворчих операціях у Косово, Боснії і Герцеговині, Східній Славонії, Анголі, Македонії, Гватемалі, Таджикистані, Афганістані, Хорватії, Кувейті, Сьєрра-Леоне, Грузії, Придністров'ї, Іраку, Лівані, Ефіопії та Еритреї, Судані, Кот-д'Івуарі, Демократичній республіці Конго, Демократичній республіці Тимор-Лешті та інших країнах.

На сьогодні понад 600 українських військовослужбовців Збройних Сил України та співробітників Міністерства внутрішніх справ виконують миротворчі обов'язки, беручи участь у 10 миротворчих операціях ООН, ОБСЄ і НАТО у семи країнах світу. Здебільшого це підрозділи армійської авіації, інженерні війська і штабний персонал.

Україна приділяє важливу увагу питанням забезпечення належного рівня захисту і безпеки персоналу миротворчих операцій. З 1992 року активна миротворча діяльність вартувала країні життя 50 військових. Україна була ініціатором розробки Конвенції з безпеки персоналу ООН (1993 р.) та стала однією з перших країн, яка її ратифікувала (1995 рік).

Україною було ініційоване прийняття 53-ю та 63-ю Генеральними Асамблеями ООН декларацій з нагоди п'ятдесятої і шістдесятої річниці початку операцій з підтримання миру ООН, які були прийняті 6 жовтня 1998 та 7 листопада 2008 року відповідно.

Україна виступає за необхідність вдосконалення механізмів взаємодії між Радою Безпеки, країнами-постачальницями та Секретаріатом ООН. Як член Ради Безпеки ООН у 2000-2001 рр., Україна брала активну участь у запровадженні низки конструктивних форм консультацій та співробітництва між Радою Безпеки, країнами-постачальницями та Секретаріатом ООН.

Наша держава надає великого значення вдосконаленню системи швидкого реагування ООН на кризові ситуації. Україна бере участь у Системі резервних угод ООН (механізм, згідно з яким певні військові підрозділи країн, зарахованих до Системи резервних угод, перебувають у готовності на своїй території і, на запит Секретаріату ООН, надсилаються до тієї чи іншої місії ООН). У серпні 1997 р. між Секретаріатом ООН та Україною було підписано Меморандум про взаєморозуміння щодо надання нашою країною конкретних ресурсів до зазначеної Системи (аеромобільно-десантний батальйон, транспортна авіаційна ескадрилья, група військових спостерігачів, штабних офіцерів та військової поліції).

Україна повністю підтримала процес докорінної реформи миротворчого механізму ООН з метою підвищення його ефективності. Наша держава надає активного сприяння цьому процесу в рамках різних органів ООН.

Україна приділяє належну увагу такому напрямку співробітництва з Секретаріатом ООН, як організація підготовки в Україні міжнародного миротворчого персоналу на основі стандартизованих навчальних модулів, розроблених ООН та за сприяння інструкторів Організації. Зокрема, у 2000 році експерти ООН сертифікували Курс підготовки офіцерів для багатонаціональних штабів при Національній академії оборони України.

Україна завжди була прихильницею зміцнення провідної ролі ООН у підтримці миру і безпеки та підвищення миротворчого потенціалу ООН.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux