• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
Огляд основних подій у Малайзії протягом 22 - 28 березня 2013 року
Опубліковано 28 березня 2013 року о 15:15

1. 27 березня ц.р. Прем’єр-міністр Малайзії Наджиб Тун Разак виступив з промовою, присвяченою наступним парламентським виборам у Малайзії, яка транслювалася провідними загальнонаціональними каналами країни.

Під час промови Н.Разак наголосив, що у випадку якщо Правляча коаліція «Барисан» не отримає переважної більшості на наступних парламентських виборах, це може стати причиною сповільнення економічних реформ, збільшення бюджетного дефіциту, зменшення притоку інвестицій та навіть коштуватиме йому посади.

 Зокрема він зазначив: – «Нам потрібен сильний уряду з метою прискорення  процесу перетворень в Малайзії. Слабкий уряд означатиме нестабільність і невизначеність, країна не може дозволити собі такий сценарій на найближчі п'ять років з урахуванням економічної ситуації у світі». Глава уряду також запевнив, що у випадку утворення сильного уряду, непопулярні економічні реформи, зокрема, скорочення обсягів державного субсидіювання, будуть проводитись поетапно з метою уникнення негативного впливу на економіку країни та рівень життя малайзійців.

Коментуючи заяви опозиції та її передвиборчу програму, Н.Разак зазначив – «Слово «зміни» зловживається опозицією постійно, при цьому погляньте на події «Арабської весни», від таких змін народи цих країн не отримали жодних дивідендів».

За оцінкою місцевих політичних аналітиків, національні парламентські вибори в Малайзії мають відбутися протягом квітня – травня ц.р. 27 березня, у зв’язку із завершенням 5-річного терміну, саморозпустився парламент малайзійського штату Нігері Сембілан. У зв’язку з цим, Центральна виборча комісія Малайзії офіційно заявила, що вибори до парламентів штатів та до національного парламенту Малайзії будуть проведені одночасно.

За останніми соціологічними опитуваннями рейтинг Н.Разака залишається досить високим. Рівень його підтримки становить 68% виборців. При цьому очолювана ним політична сила ОМНО має значно менший електоральний рейтинг.

Як припускає низка місцевих політологів, у разі не отримання Правлячою коаліцією «Барисан» на чолі з Н.Разаком кращих результатів у порівнянні з попередніми парламентськими виборами 2008 року, це дійсно може коштувати Н.Разаку посади Президента ОМНО та, відповідно, прем’єрського крісла.   

 2. У рамках 12-ої Міжнародної аерокосмічної та військово-морської виставки  “Langkawi International Maritime & Aerospace Exhibition” (LIMA’2013), що цими днями проходить у малайзійському штаті Кедах, було проведено Форум «Інвестиційні можливості в аерокосмічній галузі Малайзії». Захід організовано з метою збільшення обсягу інвестицій у виробництво в Малайзії авіаційних компонентів, розширення надання послуг з ремонту авіадвигунів, розвитку сегменту авіоніки (однієї з найбільш високотехнологічних підгалузей авіабудівництва) тощо.  Організатор форуму – Малайзійське агентство з інвестиційного розвитку Малайзії (MIDA) наразі веде переговори з шістьома авіаційними компаніями з США, Японії та ЄС.

За інформацією MIDA, у 2012 році у розвиток малайзійського авіабудівництва було залучено 800 млн. дол. США (з них – 306 млн. дол. США внутрішніх інвестицій). У цьому році MIDA планує збільшити обсяги інвестування цієї галузі удвічі.

Відповідно до положень урядової Програми економічної трансформації Малайзії авіабудівна галузь має сприяти створенню 32 тис. додаткових робочих місць та зростанню обсягів ВВП країни на 5 млрд. дол. США. Крім того, існують попередні плани Уряду Малайзії щодо створення інноваційного центру авіабудування вартістю понад 13 млн. дол. США. Центр відповідатиме за наукові дослідження і розробки в зазначеній галузі, а також виконувати функції навчального центру.

3. Департамент кримінальних розслідувань незаконного обігу наркотичних засобів Малайзії охарактеризував нігерійські кримінальні синдикати, як найбільш небезпечні організовані злочинні групи, які причетні до міжнародного наркотрафіку територією Малайзії.

Як підкреслив директор згаданої малайзійської правоохоронної структури, територія Малайзії активно використовується нігерійськими синдикатами для транзиту героїну та метамфетаміну з Пакистану до КНР, Індонезії та Філіппін із залученням в якості перевізників громадян зазначених країн.

Зокрема, цього тижня правоохоронні органи Малайзії ліквідували канал наркотрафіку у м.Куала-Лумпур та на острові Пенанг, який оперувався одним з нігерійських наркоугруповань. Завдяки зазначеним заходам вдалося вилучили 16 кг героїну та арештувати причетних до перевезення наркотичних засобів громадян Пакистану та Індонезії.

,

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux