• A-
    A+
  • Людям із порушенням зору
  • Українською
  • English
Огляд основних подій у Малайзії протягом 12 –18 липня 2013 року
Опубліковано 19 липня 2013 року о 11:59

1. 16 червня правозахисні організації та профспілки Малайзії розпочали акцію протесту біля будівлі національного Парламенту, вимагаючи від Уряду припинені всі переговори по угоді з Транс-Тихоокеанського партнерства (ТЕС).

Протести тривають вже декілька днів і пов’язані з проведенням 18-го раунду переговорів по ТЕС, які наразі тривають у малайзійському штаті Сабах, у переговорах беруть участь 11 країн АТР.

Враховуючи намір учасників переговорів остаточно узгодити проект угоди по ТЕС ще до кінця 2013 року, значна кількість малайзійців турбується, що угода може негативно вплинути на рівень їхнього життя, зокрема, через можливе подорожчання фармацевтичної продукції, а також втрату робочих місць, через наплив трудових мігрантів з бідніших країн регіону.

Представники правозахисних організацій вимагають від Уряду публічності у питанні укладення угоди по ТЕС. Оскільки переговори щодо ТЕС ведуться у таємниці і малайзійці перебувають у повному невіданні щодо умов майбутньої угоди. Профспілки звернулися до Уряду з вимогою негайно припинити всі переговори щодо ТЕС до моменту проведення публічного  обговорення втрат та переваг Малайзії у разі укладення такої угоди. Крім того, протестувальники вимагають проведення парламентських дебатів з приводу укладення угоди по ТЕС.

У відповідь на вимоги бастуючих, Міністр торгівлі Малайзії М.Мохамад заявив, що Малайзія значно більше виграє від укладення угоди по ТЕС ніж втрачає. Малайзія є країною з експорто-орієнтованою економікою, а ТЕС відкриває для країни нові ринки. Він також запевнив, що Уряд не підпише жодної угоди, яка може зашкодити інтересам країни.

 

2. У зв’язку із збільшенням випадків використання Міжнародного аеропорту Куала-Лумпур (КЛІА) для нелегального транзиту мігрантів до розвинутих країн. Адміністрація КЛІА оголосила про намір посилити систему безпеки головного малайзійського аеропорту, насамперед, в частині здійснення контролю за транзитними пасажирами.

Як зазначив керівник підрозділу спеціальних операцій КЛІА, до процесу реформування системи безпеки аеропорту планується залучити як профільні правоохоронні структури, так й авіакомпанії.

Проблема безпеки у КЛІА ускладнюється тенденцію до накопичення у транзитній зоні аеропорту транзитних пасажирів з країн Африки та Близького Сходу. Наприклад, один з палестинців залишається у транзитній зоні КЛІА вже понад 50 днів.

У цьому зв’язку Адміністрація КЛІА планує посилити відповідальність авіакомпаній за транзитних пасажирів, які мають розміщуватися в транзитному готелі та забезпечуватися харчуванням у разі їх тривалого перебування у транзитній зоні аеропорту.

Як зазначив Представник Палестинської Національної Автономії у Малайзії, міжнародні злочинні синдикати використовують Міжнародний аеропорт Куала-Лумпур в якості своєї бази. Злочинці пропонують вихідцям з Африки та Близького Сходу прибути до Малайзії та “обміняти” в транзитній зоні КЛІА паспортні документи для їх безперешкодного в’їзду до будь-яких країн на вибір. В результаті такі транзитні пасажири опиняються у скруті цілими сім’ями без документів та коштів.

У підрозділах сил безпеки КЛІА працюють понад 1800 працівників, однак до цього часу патрулювання транзитної зони аеропорту ними не практикується.

За експертними оцінками, кількість іноземців, які перебувають на території Малайзії нелегально, може становити, щонайменше, 3 мільйони осіб.

 

3. 14 липня 2013 року керівництво збройних сил Таїланду розпочало процес виводу зі складу королівських ВПС учбово-бойових літаків чеського виробництва L-39ZA/ART, які вже двічі проходили капітальний ремонт для продовження терміну експлуатації. На теперішній час літаки L-39ZA/ART стоять на озброєнні двох ескадрилій королівських ВПС.

На думку оглядачів, можливими кандидатами на заміну застарілих літаків є: Т-50 Golden Eagle корейського виробництва, М-346 Master італійської компанії  Alenia Aermacch та китайський L-15 Falcon. Найбільш активну позицію щодо отримання перемоги в тендері займає італійська компанія Alenia Aermacch. Очікується, що остаточне рішення щодо переможця тендеру та кількості літаків, буде прийнято до кінця поточного року.

Оновлення складу учбово-бойових літаків, які використовуються переважно для проведення контр-терористичних операцій свідчить про наміри вищого керівництва Таїланду активізувати боротьбу з сепаратистськими рухами на півдні країни (кордон з Малайзією).

,

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux